website logo

Yayınlar ve Çalışmalar

اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری و افتتاح حساب اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری و افتتاح حساب

شرایط اخذ شهروندی ترکیه برای خارجیان در قبال دستاوردهای اقتصادی در تاریخ ۱۹/۰۹/۲۰۱۸ میلادی تغییر یافته و آسان‌تر شده است. بدین معنا که:

مبلغ جدید

مبلغ قبلی

نحوه مراجعه

۲۵۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

خرید ملک

(شرط عدم فروش تا ۳ سال)

۵۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

۳٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

افتتاح حساب سپرده و یا خرید اوراق بهادار دولتی

(شرط حداقل سپرده  ۳ ساله)

۵۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

۲٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

سرمایه‌گذاری در ترکیه

حداقل ۵۰ نفر

حداقل ۱۰۰ نفر

ایجاد استخدام نیروی انسانی

 

موجودیت شرایط مندرج در قانون بنا به موضوع توسط، وزارت شهرسازی و محیط زیست - وزارت خدمات اجتماعی، کار و خانواده -  سازمان بازرسی و تنظیم بانک‌ها –وزارت اقتصاد و دارایی وسازمان سرمایه بازار تعیین خواهد شد.  (جهت کسب اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی به سایت آدرس زیر مراجعه کنید: http://kulahukuk.com/yayin-detay/turkish-citizenship-by-investment(

فراموش نکنید برای مراجعه اخذ شهروندی از طریق خرید ملک، اگر مبلغ خرید ملک از خارج از کشور وارد ترکیه شده باشد و شزایط دیگر نیز مهیا باشد می‌توانید از امکان معافیت پرداخت مالیات ارزش افزوده بهره‌مند شوید.

دارا بودن اجازه اقامت و یا کارت فیروزه ای برای خارجیانی که می‌خواهند برای شهروندی مراجعه کنند اجباری است.

بعد از تهیه و تنظیم مدارک استعلام و اولیه و اسناد و مدارکی که در مقررات و موارین مربوطه بدان اشاره شد پرونده شما تشکیل داده می‌شود و جهت بررسی به وزارت کشور ارسال می‌شود. بعد از انجام بررسی‌های لازم و استعلام (گزارش مثبت در خصوص مسائل امنیت ملی و عمومی) با تایید و حکم ریاست جمهوری حق اخذ شهروندی ترکیه اعطا می‌شود. حق شهروندی از تاریخ صدور حکم مذکور نافذ است. لذا تاریخ مراجعه هیچ امتیاز و حقی برای مراجعه کننده محسوب نمی‌دارد. در خصوص مدت زمان جوابدهی و انجام امور در قانون اصلاحی هیچ موردی ذکر نشده است. اما در صورتی که تمام مدارک و اسناد کامل و بدون نقص و کم و کاست باشد متناسب با تعداد مراجعه کنندگان و اعلام نتیجه استعلام می‌توان زمان انجام امور را بین ۳ تا ۱۲ ماه مد نظر داشت.  

با این مراجعه و اخذ شهروندی ترکیه همسر و کودکان مراجعه کننده شهروندی ترکیه را اخذ نخواهند کرد. اخذ شهروندی برای همسر و کودکان دارای مراحا خاص دیگری است. اگر همسر موافقت کند شخصی که شهروندی ترکیه را اخذ کرده است می‌تواند بدون نیاز به شرایط دیگر مستقیما برای کودکان خود تقاضای اخذ شهروندی ترکیه را بدهد. اگر زن و شوهر هر دو شهروندی ترکیه را اخذ کرده باشند کودکان آنان نیز بصورت خودکار شهروند می‌شوند.   

دفتر حقوقی کولا دارای تجربه سالیان طولانی در خصوص حقوق اتباع خارجی و اخذ حق شهروندی می‌باشد. شما می‌توانید در خصوص مسائلی چون؛ شرایط، مناسب بودن و کفایت مدارک، نحوه مراجعه و پیگیری مراحل قبل و بعد از مراجعه و موارد دیگر با ما با طریق زیر ارتباط برقرار کنید.

بازدید وب سایت: www.kulahukuk.com

ارسال ایمیل به :  kula@kulahukuk.com

Sosyal medyada paylaş