website logo
Yayınlar ve Çalışmalar

Online İtibar ve Hukuki Koruma

İtibar kavramı pek çok unsuru bir arada bulundurur. İnsanların yanı sıra şirketlerin, derneklerin veya vakıfların da bir itibarı vardır. İtibarın zedelenmesi kimi zaman manevi, kimin zaman da maddi kayıplar yaşatır.

İnternetin hayatımıza kattığı kolaylıkların yanında,itibar konusunda olduğu gibi, engellemesi ve kontrolü zor bazı olumsuz tarafları da vardır. İşte online itibarın önemi de burada göze çarpar. İnternet forumları, internet haber siteleri veya herhangi bir blogda, hakkınızda veya şirketiniz hakkında, doğruları yansıtmayan, eleştiri sınırlarını aşan, kişilik haklarınıza zarar veren, itibarınızı zedeleyici içeriklerle karşılaşmanız mümkündür.

Bu hallerde, online itibarınızı korumak amacıyla bir takım işlemlere ihtiyaç duyulur.Bunların bir kısmı hukuki işlemler, bir kısmı da teknik işlemlerdir. Kula Hukuk Bürosu, online itibarın korunmasında konusunda uzman teknik iş ortaklarıyla birlikte, müvekkillerine hukuki hizmet vermektedir. 

Sosyal medyada paylaş

Sitemiz üzerinden size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz.