website logo
Yayınlar ve Çalışmalar

VERBİS'e Kayıt Süresi Uzatıldı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, yıllık çalışan sayısı 50’nin üzerinde veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL üzerinde olan gerçek ve tüzel kişilerde, Veri Sorumlularının Veri Sorumluları Siciline kayıt için 30.09.2019 tarihinde sona erecek olan süreyi 31.12.2019 tarihine uzatılmasına karar verdi.

Kapsamdaki gerçek ve tüzel kişilerin, Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi – VERBİS üzerinden, Veri Sorumlusu kaydı, sicile kayıt işlemlerinin 31.12.2019 tarihine kadar tamamlanmaması halinde bu kişilere 29.390-TL ile 1.470.580-TL arasında idari para cezası uygulanabilir.

Siz de işletmenizin Kişisel Verilerin Korunmasına dair mevzuata uygun hale getirilmesi, VERBİS kaydınızın yapılması, kişisel veri envanteri, aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmesi, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi politikası oluşturulması gibi dökümantasyonların hazırlanması ve eğitim hizmetleri için 0232 435 06 04 nolu telefondan veya  kula@kulahukuk.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.   

Sosyal medyada paylaş

Sitemiz üzerinden size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz.