website logo
Yayınlar ve Çalışmalar

Verbis'e Kayıt Süresinde Son Tarihler

Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun, Covid-19 salgını nedeniyle 23/06/2020 tarihinde aldığı karar ile VERBİS sistemine kayıt süresi, yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları ile yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen süre 30.09.2020 tarihine kadar uzatılmıştı.

Kurul aynı zamanda;

  • Yıllık çalışan sayısı 50’den az ve yıllık mali bilançosu 25 milyon TL’ den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen sürenin 31.03.2021 tarihine,
  • Kamu kurum ve kuruluşu veri sorumlularının Sicile kayıt yükümlülüğünü yerine getirmeleri için belirlenen sürenin 31.03.2021 tarihine, kadar uzatma kararı almıştır.

Söz konusu tarihe kadar sicile kayıt yükümlülüğüne yerine getirmeyen veri sorumluları hakkında 2020 yılı için düzenlenebilecek idari para cezaları  tabloda belirtildiği gibidir.

Sosyal medyada paylaş

Sitemiz üzerinden size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz.