Elektronik Ticaret Hukuku ( e-ticaret )

Elektronik Ticaret Hukuku ( e-ticaret )

Ticaret hayatı, gelişen ve değişen dünyayla birlikte büyük bir değişime uğradı. Hayatımızın vazgeçilmezi olan bilgisayar ve mobil araçlar, artık satınalma ihtiyaçlarımıza da aracılık etmeye başladı. Hatta öyle ki, bu alana yapılan yatırımlar pek çok sanayi kuruluşunu dahi geride bırakmaya başladı.

Bu açıdan e-ticaretin yeni ve güçlü bir cephe olduğu ticari dünyada, bu sistemin hukuksal yapısının da düzenlenmesi, hukuk alanının da yeni bir başlık olmuştur.

Bilişimin ticaret ve tüketici hukukuyla birleştiği ‘’e-ticaret'' hukuku, büromuzun önem verdiği ve pratik tecrübesiyle müvekkillerine en iyi hizmeti verme gayreti içinde olduğu bir alandır. Büromuz, e-ticaret projelerinin başından itibaren yatırımcılara karşılaşabilecekleri hukuki sorunlar karşısında danışmanlık ve destek vermekte, ürün satışlarında tüketicilerle ve mal tedariklerinde tedarikçilerle yaşadıkları hukuki sorunlarda en kısa ve en iyi çözümü üretme çabasındadır.

Büromuz, gerek fikir gerek yazılım aşamasında veya sonrasında start-up projelerine hukuki açıdan yaklaşarak, süreç içinde karşılaşılması muhtemel sorunları tespit edip, daha güvenli bir proje yürütülmesi için destek vermektedir.

Hukuki zorunluluk nedeniyle, içeriğine göre, web sitelerinde yer alması gereken "gizlilik" , "kullanıcı" , "çerezler" , "mesafeli satış sözleşmesi"  gibi metinlerin hazırlanması konusunda da müvekkillerine yardımcı olmaktadır. 

** Bu çalışma, Kula Hukuk Bürosu tarafından müvekkillerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanıma muvafakatimiz bulunmamaktadır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yayınlar
  • Borçtan Kurtulma
  • Kira Tespit Davası
  • Menfi Tespit Davası
  • 30.04.2021 Tarihli, Çeklerde İbraz Sürelerinin Uzamasına Dair Değerlendirme
  • İnternetten Satışlar Hakkında
  • Koronavirüs (COVID-19) Sebebiyle Alınan Tedbirlerin Kira Sözleşmelerine Etkisi