website logo
Yayınlar ve Çalışmalar

Moritanya ve Türkiye Arasında İşbirliği Anlaşması

Türkiye ve Moritanya arasındaki ticari işbirliklerine ilişkin olarak, özellikle balıkçılık alanında özel düzenlemeler içeren ikili işbirliği anlaşması komisyon geçti. 

Buna göre, Türkiye ve Moritanya deniz ekonomisi alanında işbirliği halinde olunması, Moritanya'da balıkçılık yapan Türk Balıkçı Gemileri ve tayfalarının Moritanya Yasalarına uygun hakeret etmesi ve Moritanya'nın da Türk Balıkçı teknelerine yardımcı olması, ülkeye dönüşlerine yardımcı olması ve ticari işlemler nedeniyle her iki ülkenin merkez bankalarının para aktarmaya da kolaylık sağlaması, balık yetiştirciliği ve balıkçılık endüstrisi alanlarında işbirliği gibi temel önemli konularda mutabakata vardığı ikili anlaşma uygun bulunmuştur. 

Kula Hukuk Bürosu olarak, Moritanya'da bulunan Türk Balıkçı tekneleri ve Türk yatırımcıların Türkiye'de , ve aynı şekilde Moritanya'da faaliyet gösterip Türkiye'de destek ihtiyacı olan ticai balıkçılar ve şirketlerin yaşadığı her türlü sorunun çözülmesinde, avlanma ruhsatı, gemi sicili gibi belgelerde yaşanan idari sorunların giderilmesinde Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde tam destek sağlamaktayız. 

Bu konudaki taleplerinizi +90 232 435 06 04 nolu telefondan, kula@kulahukuk.com e-posta adresinden bize ulaştırabilirsiniz. 

Sosyal medyada paylaş

Sitemiz üzerinden size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz.