Yabancı Yatırım ve Vatandaşlık

Türkiye, Avrupa, Asya ve Afrika'nın kesiştiği noktada bulunmakta olup jeopolitik olarak çok önemli bir konuma sahiptir. Türkiye, 4 saatlik uçuş mesafesinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi ile Orta Asya'yı kapsayan büyük pazarlara kolay erişim sunmaktadır.​ Türk Hava Yolları, 122 ülkede küresel bağlantıları sayesinde dünyanın dört bir noktasına noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Jeopolitik konumuyla olduğu kadar güçlü ve stabil ekonomisi ile de yatırımcılar için büyük bir önem taşımaktadır. Bununla birlikte geniş sağlık sistemi ile devlet hastanelerinde ücretsiz şekilde muayene olabilir ve ücretsiz bir şekilde kan testi, MR, röntgen, ultrason gibi birçok hizmetten yararlanabilirsiniz. Tüm bunlar ve daha birçok sebep ile Türkiye’de yatırım yapmak sizin için oldukça avantajlı olacaktır. 

İşbu avantajlardan yararlanmak için oldukça fazla yatırım imkanı vardır. Türkiye’de bir taşınmaz satın alabilir, şirket kurabilir, altın ithalatı yapabilir, yüksek faiz imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte taşınmaz satın almak suretiyle Türkiye’de ikamet izni ve vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye’de yatırım yaparken yahut ikamet izni ve vatandaşlık başvurusunda bulunurken alanında uzman avukatlarla çalışmak sizi hak kayıplarından koruyacaktır. 

Kula Hukuk Bürosu olarak Türkiye’de yatırım yapmak, vatandaşlık ve ikamet izni başvurusunda bulunmak, banka hesabı açmak, çalışma iznine başvurmak isteyen müvekkillerimize 15 yıllık tecrübemizle hukuki destek sağlıyoruz. Bununla birlikte hakkında sınır dışı kararı ve idari gözetim kararı verilmiş müvekkillerimize bu kararlara itiraz edilmesi için gerekli davaların açılması hususunda ve Türkiye’de yasal olarak kalabilmeleri hususunda yardım ediyoruz. Dilerseniz bu konularla ilgili detaylı bilgi almak için makalelerimizi inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.